اختتامیه نخستین جشنواره شعر بهار

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مراسمی که شامگاه دوشنبه با حضور ˈاسفندیار رحیم مشاییˈ مشاور رییس جمهوری و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد، ˈمجید امیدی شهرکیˈ مدیر عامل ایرنا و جمعی از هنرمندان، شعرا و ادیبان در سالن اجلاس سران برگزار شد، نفرات برگزیده نخستین جشنواره شعر ˈبهارˈ معرفی و تقدیر شدند.

در ابتدای این مراسم ˈیاسر زواره ایˈ مسوول روابط عمومی این جشنواره به نمایندگی از هیات داوران بیانیه هیات داوران را قرائت کرد.

وی اظهار داشت: جشنواره شعر بهار در نخستین مرحله برگزاری با بیش از یک هزار و 400 اثر در بخش های مختلف روبه رو شد که در بخش غزل با بیشترین و در عین حال با کیفیت ترین آثار مواجه شدیم.

زواره ای افزود: هیات داوران در بخش شعر سپید و نیمایی و شعر طنز با اشعار چندانی روبه رو نشد، اما به نظر آنان آثار قابل ملاحظه ای در بخش رباعی و ترانه به دبیرخانه ارسال شد.

در ادامه مراسم با حضور رحیم مشایی، امیدی شهرکی، افسانه بایگان، امین زندگانی و چیستا یثربی از نویسندگان برجسته، جوایز برگزیدگان به آنها اهدا شد.

بر اساس این گزارش، هیات داوران جشنواره شعر بهار در بخش طنز هیچ اثری را شایسته رتبه اول، دوم و سوم ندانست، اما از دو شعر ˈنصرالله بیگیˈ و ˈاحسان محمدیˈ تقدیر به عمل آورد.

همچنین در بخش شعر نیمایی بدون انتخاب اثر اول و دوم، ˈمحمد صارمیˈبه عنوان نفر سوم انتخاب شد. ضمن اینکه از ˈعلی سلیمانیˈ تقدیر به عمل آمد.

هیات داوران در بخش شعر سپید نیز هیچ اثری را به عنوان رتبه اول، دوم و سوم انتخاب نکرد، اما ˈامین خانپرورˈ، ˈلیلا منجزیˈ و ˈآرمیتا مرادیˈ را شایسته تقدیر دانست.

در بخش قالب های دیگر از ˈامیر تواناˈ، ˈنعمت الله شمسی پورˈ، ˈمحمدرضا عظیمیˈ،

ˈهادی فردوسیˈ و ˈعلیرضا قنبریˈ تقدیر به عمل آمد.

ضمن اینکه ˈعلی فردوسیˈ حائز رتبه سوم شد و این بخش نیز نفرات اول و دوم نداشت.

هیات داوران نخستین جشنواره شعر بهار در بخش ˈ ترانه ˈ نیز هیچ اثری را شایسته رتبه نخست ندانست.اما ˈ پیام جهانگیری ˈ به عنوان نفر دوم و ˈرضا نیکوکارˈ به عنوان برگزیده سوم معرفی شدند.ضمن اینکه در این بخش از ˈمریم تیتنی ˈ نیز تقدیر شد.

بخش شعر در قالب رباعی نیز نفرات اول و دوم نداشت، اما در این بخش هیات داوران

ˈامین شیرازیˈ و ˈحسین طاهریˈ را به صورت مشترک به عنوان برگزیده سوم انتخاب کرد. ضمن اینکه در این بخش از ˈمحسن کاویانی ˈ تقدیر شد.

هیات داوران جشنواره شعر بهار تنها در بخش غزل،شاعری را به عنوان نفر برتر انتخاب کرد. بر این اساس رتبه نخست این بخش از آن ˈعلیرضا رجبعلی زاده کاشانی ˈ شد. ضمن اینکه ˈاحمدرضا قدیریانˈ و ˈمحمدحسین ملکیانˈ به طور مشترک حائز رتبه دوم و خانم ˈمحرابیˈ سوم شد.

ˈوحید طلعتˈ، ˈسید مهدی نژاد هاشمیˈ و ˈلیلا عبدیˈ نیز در این بخش شایسته تقدیر شناخته شدند.

به گزارش ایرنا، ˈنیوشا انصاریˈ شاعر 9 ساله نیز جایزه ویژه هیات داوران را به دست آورد. همچنین از استاد آریان پور و استاد ˈمیر جلال الدین کزازیˈ شاهنامه پژوه و اندیشمند برجسته نیز تقدیر شد، اما وی به خاطر کسالت در این برنامه حضور نداشت.

پی نوشت :

شعر "بهار" از من در بخش سپید این جشنواره شرکت کرده بود که با وجود دعوت و حضورم در بخش پایانی جشنواره حائز مقام نشد .

در پایان از میهمانان باصرف شام  پذیرایی شد و من و بقیه شاعران دعوت شده به هتل 3 ستاره دیزین که پیست بین المللی اسکی دیزین هم در آنجا قرار داشت در نزدیکی چالوس ! رفتیم که به علت مسائلی حدود 2.30 دقیقه صبح به آنجا رسیدیم . این موضوع باعث ناراحتی خیلی از دوستان شد . البته برای فردا برنامه تله کابین و ناهار تدارک دیده شده بود که چون تعداد زیادی از دوستان بلیط برگشت تهیه کرده بودند کنسل شد .

برای اجرای جشنواره زحمات زیادی کشیده شد که جا دارد از کلیه کادر اجرایی تشکر و خسته نباشید گفت .

/ 1 نظر / 35 بازدید

[لبخند][سوال][تعجب][شیطان][فرشته][سبز][خمیازه][هیپنوتیزم][تلفن][وحشتناک][ناراحت][قلب][عصبانی][گریه][خرخون][ساکت][خوشمزه][دروغگو][تماس][عجله][چشمک][خجالت][مغرور][خنده][گل][قهر][متفکر][منتظر][کلافه][راک][نیشخند][زبان][عینک][خنثی][خواب][دلقک][اوه][افسوس][خداحافظ][شکست][پلک][ماچ][نگران][ابرو][شوخی][ابله][دست][اوغ][زودباش][تایید][بغل][دلشکسته][شرمنده][قهقهه][بازنده][هورا][اضطراب][گاوچران][رویا][من نبودم]